×
ÚVOD O NÁS ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ AUTOŠKOLA NÁVODY K TACHOGRAFŮM KONTAKTY
CDVZ - Centrum dopravního vzdělání +420 602 148 899 cdvz@cdvz.cz

Profesní školení řidičůProfesní školení je určeno pro řidiče, kteří řídí motorové vozidlo, k jehož řízení opravňuje řidičské oprávnění skupiny C, C+E, D a D+E nebo podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E, nebo řidičské oprávnění uznávané jako rovnocenné. Profesní školení řidičů se dělí na vstupní a pravidelné školení.


Vstupní školení

Vstupní školení je realizováno v rozsahu 140 nebo 280 vyučovacích hodin v závislosti na věku řidiče a skupině řidičského oprávnění. Školení se provádí formou výuky a výcviku. Je zakončeno zkouškou z profesní způsobilosti řidiče. Po absolvování vstupního školení a zkoušky obdrží řidič „Průkaz profesní způsobilosti řidiče“. Školení se provádí zvlášť pro osobní dopravu a zvlášť pro dopravu nákladní.


Pravidelné školení

Pravidelné školení je realizováno za účelem prohloubení znalostí získaných již při vstupním školení. Tento typ školení se provádí formou kurzů. Řidič je povinen zúčastnit se pravidelného školení v celkovém rozsahu 35 vyučovacích hodin do konce pátého roku od data vydání průkazu profesní způsobilosti řidiče. Pravidelné školení je rozděleno do ročních kurzů v rozsahu 7 hodin.


Rozšíření průkazu profesní způsobilosti řidiče

Rozšíření průkazu profesní způsobilosti řidiče je určeno řidičům, kteří již vlastní profesní průkaz způsobilosti řidiče pro osobní nebo nákladní dopravu. Školení je realizováno v rozsahu 35 vyučovacích hodin a 10 hodin výcviku.


V rámci profesního školení klademe důraz na důkladné proškolení platných nařízení a směrnic Evropského parlamentu a Rady a dále zákonů souvisejících se silniční dopravou.


Profesní školení provádíme v akreditovaných učebnách v těchto městech: Praha, Liberec, Mladá Boleslav, Litoměřice, Plzeň, Pardubice, Brno, Přerov.