×
ÚVOD O NÁS ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ AUTOŠKOLA NÁVODY K TACHOGRAFŮM KONTAKTY
CDVZ - Centrum dopravního vzdělání +420 602 148 899 cdvz@cdvz.cz


Revize směrnice o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb


Evropská komise zveřejnila Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady 96/71/ES ze dne 16. prosince 1996 o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb.

Cílem tohoto návrhu je upravit proceduru přeshraničního poskytování služeb s ohledem na férovou konkurenci a respektování práv vyslaných pracovníků, kteří jsou zaměstnáni v jedné členské zemi a dočasně vysláni svým zaměstnavatelem do jiné členské země.


Cílem návrhu je především zajistit spravedlivé mzdové podmínky mezi vyslanými pracovníky a pracovníky místních firem.


Revize se zaměřuje především na následující oblasti: odměňování vyslaných pracovníků, pravidla pro práci dočasných agentů a dlouhodobé vysílání.


Hospodářská komora ČR a řada dalších subjektů a podnikatelů na tento návrh revize pohlíží velmi skepticky zásadně jej odmítá, neboť má za to, že s sebou tento návrh přináší zvýšení nákladů a právní nejistoty vysílajícím zaměstnavatelům. Dále má za to, že návrh revize směrnice naruší vnitřní trh a rapidně omezí příhraniční poskytování služeb.


Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice 96/71/ES ze dne 16. prosince 1996 o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb naleznete v českém jazyce ve verzi pdf pod tímto příspěvkem.


Stáhnout směrnici